تبلیغات
سایه روشن - جادوی رنگ های فرعی در دکوراسیون داخلی


نارنجی، سبز، بنفش رنگ های ثانویه هستند که از ترکیب دو رنگ اولیه به نسبت های مساوی به وجود می آیند. رنگ های ثانویه به دلیل ترکیب پیچیده معمولا جذابیت بیشتری نسبت به رنگ های اولیه دارند.
نارنجی، سبز، بنفش رنگ های ثانویه هستند که از ترکیب دو رنگ اولیه به نسبت های مساوی به وجود می آیند. برای مثال ترکیب زرد و آبی، سبز و ترکیب زرد و قرمز، نارنجی و در آخر ترکیب آبی و قرمز، بنفش را به وجود می آورد. رنگ های ثانویه به دلیل ترکیب پیچیده معمولا جذابیت بیشتری نسبت به رنگ های اولیه دارند . همچنین به دلیل اینکه مانند رنگ های اولیه تاثیر فوری بر فضا نمیگذارند، کار با آنها در دکوراسیون راحت تر است.

جادوی رنگ های فرعی در دکوراسیون داخلی

رنگ سبز، ترکیب زرد و آبی

سبز، رنگ طبیعت، نماد رویش، هارمونی، وسعت و رنگی تسکین دهنده است که قدرتی شفا بخش دارد، به دلیل نزدیکی آن با طبیعت ، اغلب طیف های این رنگ با کمک نسبت دادن به عناصر طبیعی به آن شناسایی و از یکدیگر متمایز می شوند، به طور مثال سبز سیبی، زیتونی، خزه ای ، چمنی یا پسته ای .

جادوی رنگ های فرعی در دکوراسیون داخلی

به دلیل آرامشی که  رنگ سبز دارد و قدرت قوق العاده ی آن در تسکین دادن به افراد برای اتاق کار بسیار مناسب است. اغلب از رنگ سبز در سبک مدیترانه ای استفاده می شود و همچنین استفاده از رنگ سبز به عنوان رنگ زمینه در دکوراسیون داخلی توصیه می شود.

جادوی رنگ های فرعی در دکوراسیون داخلیرنگ نارنجی، ترکیب زرد و قرمز

نارنجی رنگی بسیار قدرتمند و زنده است که هم انرژی رنگ قرمز و هم نشات و طراوت رنگ زرد را در خود دارد. رنگ شور،شوق و شادمانی و به شدت تحریک کننده است. اگر در کنار قرمز به کار رود، گرمای فضا را به صورت تصاعدی افزایش می دهد. اگر روی زمینه ای خنثی مانند قهوه ای یا طوسی مایل به قهوه ای بنشیند، می تواند گرما و جذابیت را توام با هم به فضا اضافه کند.

جادوی رنگ های فرعی در دکوراسیون داخلی

این رنگ مانند زرد رنگی اشباع شده است به همین دلیل به ندرت در کل دکوراسیون از آن استفاده می شود وتنها به عنوان نقطه ی کانونی کاربرد دارد، نارنجی بهترین جلوه ی خود را زمانی نشان می دهد که در کنار رنگ سفید قرار می گیرد.

جادوی رنگ های فرعی در دکوراسیون داخلیرنگ بنفش، ترکیب آبی و قرمز

بنفش ترکیبی از دو رنگ قرمز و آبی است و در واقع ویژگی هر دو رنگ را دارد. یعنی هم ثبات رنگ آبی و هم انرژی و پویایی رنگ قرمز. بنفش رنگ اصالت و ثروت است و همچنین پیوستگی و ارتباط زیادی با دنیای خیال، راز و رمز ها، خلا قیت و استقلال دارد.

جادوی رنگ های فرعی در دکوراسیون داخلی

بنفش رنگی مناسب برای دکوراسیون فضاهایی است که در آن به تمرکز و تفکر نیاز است. اما این رنگ می تواند احساس غم انگیز در فضا القا کند از این رو برای جلوگیری از این حالت توصیه می شود تنها به صورت چاشنی و در حضور نور طبیعی زیاد و زمینه ی روشن در دکوراسیون استفاده شود.طبقه بندی: فنگ شویی ودیزاین ودکور، 
برچسب ها:target="_blank"> [cb:post_related_link_name]،  

تاریخ : پنجشنبه 15 بهمن 1394 | 09:26 ب.ظ | نویسنده : میترا فامیلی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.