تبلیغات
سایه روشن - سه سوته دکوراتور شوید!


اگر می خواهید در یک چشم به هم زدن با قواعد کلی دکوراسیون و دیزاین خانه آشنا شوید و ریزه کاری های آن را فرا گیرید، در ادامه با ما همراه شوید.
 
 

 اگر می خواهید در یک چشم به هم زدن با قواعد کلی دکوراسیون و دیزاین خانه آشنا شوید و ریزه کاری های آن را فرا گیرید، در ادامه با ما همراه شوید. 

1. ایده هایی برای چیدمان مبل / نیم ست

در این دیاگرام ها به قرار گرفتن نقاط کانونی فضای نشیمن توجه کنید. فرمول اصلی در چیدمان مبل ها در نظر گرفتن یک نقطه کانونی (مانند شومینه یا تلوزیون) است که مبل ها دور تا دور و یا در اطراف آن نقطه قرار میگیرند. نکته دیگر حفظ تعادل در چیدمان مبلمان است. این تعادل با چیدمان قرینه مبلمان برقرار می شود و گاهی با چیدمان کاملا غیر متقارن نیز قابل دستیابی است. 


سه سوته دکوراتور شوید!


2. فرش متناسب اتاق نشیمن

در مورد ابعاد فرش اتاق نشیمن توصیه طراحان این است که برای تناسب و راحتی بیشتر، فرش را در اندازه ای انتخاب کنید که در حین نشستن روی مبل زیر پای شما را کاملا پوشش دهد. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید فرش های سبز رنگ نسبت به فرش قرمز، ابعاد مطلوب تری دارد. 

سه سوته دکوراتور شوید!


3. سایز مطلوب فرش زیر میز ناهار خوری

در این تصویر سایز فرش های سبز رنگ مورد تایید طراحان است و برای میز ناهارخوری فرشی کوچک (مانند فرش قرمز) توصیه نمی شود. بهتر است فرش میز ناهار خوری در اندازه ای باشد که با عقب کشیدن صندلی، صندلی ها همچنان بر روی فرش قرار بگیرند. 

سه سوته دکوراتور شوید!


4. سایز فرش اتاق خواب

فرش اتاق خواب را می توانید در اندازه ای تهیه کنید که سطح وسیعی از اتاق (زیر تخت و لبه های آن) را کاملا پوشش دهد. قرار گرفتن فرش در ابتدای دیوار و زیر میزهای کناری تخت ضروری ندارد. اندازه فرش به گونه ای باشد که علاوه بر حفظ زیبایی، زمانی که از تخت پایین می آیید زیر پایتان را کاملا پوشش دهد. 

سه سوته دکوراتور شوید!

•    فرش های سبز: چیدمان صحیح 

•    فرش های قرمز: چیدمان ناصحیح


5. چیدمان سرویس خواب

شاید از خود بپرسید یک سرویس خواب بی نقص و بسیار راحت چه اجزایی دارد. به تصویر زیر توجه کنید و از آن برای تکمیل و چیدمان سرویس خواب خود کمک بگیرید. 

سه سوته دکوراتور شوید!


6. چیدمان بالش و کوسن: از این تصویر برای چیدمان تختخواب خود الگو بگیرید. 

سه سوته دکوراتور شوید!


7. روانشناسی رنگ در دکوراسیون خانه

این تصویر با توجه به خصوصیات اصلی رنگها و کارکرد بخش های مختلف خانه، در انتخاب رنگ چهارچوبی کلی برای انتخاب رنگ بخش های مختلف خانه به شما می دهد. اما لازم است بدانید هیچ قطعیتی در این اصول وجود ندارد. 

سه سوته دکوراتور شوید!

روانشناسی رنگ های اصلی:

•    زرد: رنگ شاد و گرم. چشمگیر. رنگی که کودکان را به گریه می اندازد. مناسب آشپزخانه.

•    سبز (ترکیب زرد و آبی): رنگی مناسب اتاق خواب

•    آبی: رنگی که مطلوب اکثر مردها است. رنگ آرام بخش و وقار. در اداره ها معمولا از این رنگ استفاده می شود. اشتها را کور می کند. رنگی یاد آور آب و صلح و دوستی. مناسب اداره و محل کار 

•    بنفش (ترکیب قرمز و آبی): رنگی مناسب اتاق نشیمن

•    قرمز: احساسات را بر می انگیزد. اشتها را تقویت می کند. یاد آور رز سرخ و سمبل عشق. مناسب اتاق ناهار خوری.


8. سبک های چیدمان اکسسوری های دیواری: منظور از اکسسوری های دیواری هر گونه قاب عکس، تابلو، دیوارکوب و هر گونه وسیله تزئینی است که به دیوار آویخته و نصب می شود. سبک های معمول برای نصب این گونه اشیا عبارتند از:

سه سوته دکوراتور شوید!

•    سبک شلوغ و نامتقارن (The Eccentric): ضرورتی ندارد که گالری دیواری شما حتما دو بُعدی باشد. در شیوه eccentric  می توانید از تابلوها و عناصر دو بعدی و سه بعدی به صورت تلفیقی استفاده کنید. این شیوه بخصوص برای تعداد زیاد قاب و اشیا در اندازه کوچک و با فرم و سبک های متنوع مناسب است. 

•    سبک شبکه ای یا چهار خانه (The Grid): این شیوه بخصوص برای آثاری که هم اندازه و مشابه هستند مناسب است و در پایان یک اثر منظم، متقارن، مینیمالیستی و شیک پدید می آورد. 


•    سبک لنگری (The Anchor): اتاق ها به تعادل نیاز دارند. یک تابلوی بزرگ در بالای یک کاناپه بزرگ می تواند همچون لنگر موجب افزایش تعادل و ایستایی یک اتاق شود. 
 
•    شیوه غیر متعارف (Bohemian): این شیوه معمولا برای گالری عکس در راهرو ها مورد استفاده قرار می گیرد. نصب تابلو ها در سطح چشم ضرورت دارد و به دلیل تنوع و سلیقه ای که در آن به کار می رود به خانه شما شخصیت منحصربفردی می بخشد. 


•    سبک مجموعه داری (The Gallerist): این شیوه مناسب تابلوهای هم اندازه و مشابه است که در یک ردیف کنار هم و با فاصله مشخص نصب می شوند. این روش در فضاهایی مانند راهرو ها و یا بالای یک مبل با طول بلند توصیه می شود.

•    سبک اتفاقی (The Casualist): در این سبک همه چیز به صورت اتفاقی بر روی تاقچه و یا دکور کنار هم چیده می شود، و نیازی به نصب تابلوها بر دیوار و سوراخ کردن دیوار نیست. 


9. چیدمان تاقچه روی شومینه: برای چیدمان شومینه می توانید از این الگو استفاده کنید. 

سه سوته دکوراتور شوید!


10. راهنمای چیدمان گالری راه پله ای: برای طراحی گالری راه پله ای به قرار گرفتن تابلو ها در یک خط قطری موازی با راه پله توجه کنید. تابلوهای ردیف وسط در سطح چشم نصب شوند. 

سه سوته دکوراتور شوید!


11. انواع پرده برای پنجره ها
با توجه به کارکرد اصلی اتاق، استایل دکوراسیون فضا و سلیقه شخصی خود می توانید مدل پرده را انتخاب نمایید. 

سه سوته دکوراتور شوید!


12. ارتفاع نصب پرده ها: شیک تر آن است که میله های پرده در ارتفاعی بالاتر و نزدیک به سقف نصب شود. 

سه سوته دکوراتور شوید!
طبقه بندی: دیزاین وخلاقیت، 
برچسب ها:target="_blank"> [cb:post_related_link_name]،  

تاریخ : شنبه 30 خرداد 1394 | 10:20 ب.ظ | نویسنده : میترا فامیلی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.